Главная / Коли та куди їхати / Закінф – «Квітка Сходу»

Закінф – «Квітка Сходу»

[Total: 0   Average: 0/5]

Якщо Вам доводилося бачити красиву фотографію бухти з кістяком корабля, оточену білими скелями, то знайте, що це один з пейзажів Закінфа, найвідоміший і розтиражований, під назвою бухта Навайо (Навагіо), або бухта Корабельної аварії. Закінф (Закінтос) – найпівденніший з Іонічних островів – сповнений панорамних видів, менш відомих, але таких же чарівних.

Бухта Навагіо (Навайо) Закінф

Тому на Закінф треба їхати не заради історичних пам’яток, яких багато в інших частинах Греції, а через його природну красу: вражаючих пейзажів, що так і просять в об’єктив, і соковитих фарб – від пронизливо синього моря до яскраво-зеленої рослинності соснових лісів і родючих долин. Варто їхати заради широких піщаних пляжів, білих скель і «блакитних печер», якими порізаний північний скелястий край острова, заради морського заповідника з рідкісним видом черепах caretta-caretta та єдиного в Греції природного парку флори та фауни «Аскос», де представлені тварини не тільки цього острова, а й інших куточків планети, заради гостинних та привітних закінфців.

Аскос

З міфології відомо, що зачаровані красою острови Артеміда та Аполлон обрали його місцем відпочинку. А Гомер називав Закінф потопаючим у зелені, лісистим, яким він і зберігся досі. Венеціанці ж назвали його «квіткою Сходу».
У давнину на Закінфі існував культ бога Аполлона. Можливо тому закінфці завжди мали схильність до музики та інших видів мистецтва, які досягли особливого розквіту в період венеціанського правління. Венеція вплинула на архітектуру, традиції і культуру острова загалом.

Крім того, для кожного грека Закінф не лише прекрасний острів, а й батьківщина великого поета Діонісія Соломоса (1798-1857), автора твору “Гімн Свободі”, який став грецьким національним гімном. Тому головна площа столиці острова має його ім’я, і на ній встановлено пам’ятник поетові.

Площа острова – 402 кв.км, протяжність берегової лінії – 123 км. Приблизно 30 000 жителів займаються в основному сільським господарством (вирощують оливки, цитрусові та виноград) та туризмом. Столиця острова – місто-порт Закінф (Закінтос). Поблизу Закінфа знаходиться півострів Пелопоннес і острів Кефалонія.

Дикий пляж Закінф

Південна і південно-східна частина Закінфа пологи і більш населена, північна і північно-західна – гориста, і поселень тут трапляється менше. Найвища гора – Врахьонас (756 м). На південній та південно-східній частині знаходяться чудові піщані пляжі, у тому числі ті, де відкладають яйця знамениті черепахи каретта-каретта. Основну туристичну інфраструктуру зібрано саме в цій частині острова. Також місто Закінф, аеропорт, великий порт, куди приходять пороми з Пелопоннесу, і аквапарк знаходяться на південь. У північній частині розташовані «блакитні печери», бухта Навайо (Навагіо) та «Кам’яний парк Аскос» – зоопарк, де тварини по-можливості вільно розгулюють. З невеликого порту в Агіос-Ніколаос можна відплисти на острів Кефалонія.
Блакитні печери Закінф
З 44 сіл Закінфа більшість заселена. Частина поселень, особливо приморських, перетворилася на туристичні центри з розвагами, магазинами, тавернами та кафе, інші села зберігають свій традиційний колорит. Проїхавши островом, можна побачити зразки закінфської архітектури, красиві церкви і монастирі.

Найвідоміші туристичні курорти: Лаганас, Каламакі, Василікос, Аргасі, Тсиліві (Ціліві), Алікес, Аліканас – розташувалися поряд з піщаними пляжами. Аргасі – найжвавіше селище з активним нічним життям та водними видами спорту, Каламакі – досить спокійне місце. Готелі Закінфа (Закінтоса) представлені невеликими готелями 3* та 4*, а також апартаментами, віллами та готелями-бутиками 5*. Є й готелі з улюбленим росіянами “все включено”, але немає величезних готельних комплексів.
Черепаха на Закінфі
На щастя, розвиток туризму не вплинув на екології острова. Про це говорить той факт, що рідкісний вид черепах каретта-каретта продовжує припливати сюди, щоб вивести своє потомство, хоч і в менших кількостях, ніж раніше. У прибережних водах Закінфа водиться тюлень monachus-monachus. Для охорони цих рідкісних видів тварин уряд Греції створив морський заповідник. З міркувань екології заборонено навіть нічні польоти літаків над Закінфом.

На численних пляжах і бухтах Закінфа можна знайти свій неповторний куточок, що відповідає всім вимогам. Тут багато піщаних пляжів, є пляжі з дуже дрібною галькою або великою. Є пляжі обладнані та «дикі». Є з водними видами спорту та розвагами, а є «тихі» пляжі, що належать до морського заповідника, і через це на них заборонені галасливі, рухливі розваги та спорт. Мальовничі бухти з пляжами обрамляють північний край острова. Дістатись до багатьох з них можна тільки морем, узявши напрокат катер, – ці бухти майже ненаселені. До інших можна доїхати машиною – там народу більше. Біля деяких бухт розташовані сірководневі джерела, що виходять у море.

Вверх