Главная / Туризм / Путешествие по стране / Винний туризм у Греції: 6 найкращих напрямків для дегустації вина

Винний туризм у Греції: 6 найкращих напрямків для дегустації вина

[Total: 5   Average: 3/5]

Македонія

Сьогодні Македонія є одним із найкращих і найстаріших виноробних регіонів у Греції, хоча ще нещодавно область переживала спад виробництва. Тепер тут роблять ставку на вино: освоюють нові технології, розвивають екотуризм і організовують дегустаційні тури. Молоде вино в Македонії обов’язково додається до всіх страв у ресторанах, зокрема, увагу потрібно звернути на вина Науси. Ксіномавро – головна гордість місцевих виноробів та всієї Македонії. Хоча цей сорт у Греції вважається найпоширенішим, саме македонське вино з Ксіномавро вважається найкращим. Багато хто порівнює його з Піно-нуар, а рубіновий колір і багатий букет ароматів дозволили Ксіномавро зайняти гідне місце в грецькій винній індустрії. Інші райони Македонії (Гуменісса, Халкідіки) спеціалізуються на сортах Родітіс та Асіртіко.

Епір

До десятки регіонів, що активно розвивають виноробство, стабільно входить Епір — область з десятками винних марок. Гори, вкриті лісами, стали притулком для високогірних у Греції виноградників. А це означає, що і готові напої набувають особливого аромату. Містечко Зітса, оточене виноградниками, славиться дуже смачним вином. Види винограду, що культивуються тут, повинні витримувати низькі температури через високогірне розташування Зітси. Найпоширенішим сортом у цій місцевості є Дебіна – він справляється з особливостями місцевого клімату. Дебіна культивується в Зітсі з XVI століття, а вино з нього отримує чудовий свіжий смак, що нагадує персик та грушу. Мецове — ще одне містечко в Епірі, куди варто їхати за вином. Тут вперше в Греції почали культивувати Каберне Совіньйон, і зараз Мецово має славу винної столиці країни. До того ж тут виробляють чудові сири, які стануть чудовим супроводом напою.

Крит

На Крит припадає левова частка виробництва всього грецького вина. Спекотне літо, помірний клімат взимку та морське повітря дарують місцевим напоям гармонійний смак, який не сплутаєш ні з яким іншим. Найпопулярнішими сортами на Криті вважаються Вілана з лимонними нотками, Мандиларі – древній критський сорт Ліатіко. Останній частіше зустрічається в Лассіті та служить для виробництва як солодких, так і сухих вин. До речі, для одержання солодкого вина виноград Ліатико нудять на сонці, а потім виробляють напій без спирту. Така технологія дає провину інтенсивний фруктовий аромат. Відправляючись на Крит за винами, варто пам’ятати, що кожен з регіонів має свої особливості. Наприклад, Пеза виробляє сухі червоні та білі вина, Дафнес – лише червоне солодке вино, Сітія – і сухі, і десертні вина. Продегустувати напої можна у великих виноробнях Криту: Міліаракіс, Бутарі, Пеза Юніон.

Пелопоннес

Важливе місце серед винних регіонів Греції займає Пелопоннес — саме тут зосереджено найбільшу кількість виноградників. Ще Гомер оцінив продукцію міста Немеа, в якому і зараз дотримуються стародавніх традицій виробництва. Під однойменною маркою тут виходять одні з найякісніших червоних вин Пелопоннесу з глибоким кольором, оксамитовим смаком та складними ароматами. Мандинія – ще один популярний напрямок для винної подорожі. Ця область на Пелопоннесі відома пізнішими термінами дозрівання винограду, а також прохолодними зимами. Серед сортів Мандінії домінує «Мосхофілеро» — виноград, що наповнює напій свіжістю. Тут його культивують століттями, а отриманий напій відмінно поєднується з морепродуктами. Область Ахайя вносить свій внесок у пелонеснеске виноробство: тут виробляють високоякісні десертні вина. Для них в Ахайї вирощують сорт Мавродафні, який дарує напою глибокий темний колір і насичений смак смол, карамелі та квітів. Варто скуштувати вина Лаконії. Тільки в цій області культивують виноград Кидониця, з якого виходять свіжі білі вина з ароматом айви.

Самос

О винах Самоса позитивно відгукувалися ще древні філософи, які також захоплювалися родючістю місцевого грунту. Особливо популярними вважалися мускатні вина, котрі жителі Середземномор’я любили за приємний солодкий смак. У язичницькі часи на Самос з’їжджалися прочани — вони й розносили чутки про надзвичайне вино острова. Однак лише у XX столітті тут утворили спілку виноробів і галузь пережила нове народження. Один із сучасних місцевих напоїв називається просто – Самос. Це популярне вино має «золотий» колір та інтенсивний фруктовий аромат.

Вверх