Танзанія

[Total: 0   Average: 0/5]

Екзотичне місце для відпочинку на африканському континенті – Танзанія. Країна володіє унікальними заповідниками, найбільшими в Африці озерами, стародавніми вулканами, кораловими островами, самобутніми поселеннями та білими пляжами. Тут сподобається активним мандрівникам, які прагнуть пригод з адреналіном.

Навіщо їхати?

У Танзанію їдуть для участі у фото-сафарі, позасмагати на пляжах Занзібара, відвідати поселення бушменів та піднятися на найвищу африканську гору Кіліманджаро. Танзанія – це готелі на березі Індійського океану, давня місцева культура та багатий підводний світ. Досвідчених мандрівників приваблює спекотний тропічний клімат, можливість поспостерігати за рідкісними тваринами. Популярні напрямки відпочинку в країні – пляжний туризм, екскурсійні тури, відвідування національних парків, дайвінг, полювання.

Кліматично і географічно Танзанія схожа на Кенію, вони розташовані в одному часовому поясі на південь від екватора. Крім того, у цих країнах загальна спадщина, що залишилася після англійців, — лівосторонній рух та англійські розетки. У Танзанію їду досвідчені туристи, яких не лякає помітна відсутність цивілізації та туристичної інфраструктури.

Коли їхати?

З лютого до березня — найкращий час для спостереження щорічної міграції зебр та антилоп. Заповідні зони – парки Серенгеті та Нгоронго. Найкращий час для гірських походів на Кіліманджаро та Меру — з січня до березня і з вересня до жовтня.

Прибережне місто Дар-ес-Салам та острови Занзібара залишаються теплими цілий рік. Основний період дощів настає із середини березня і триває до травня, а також із листопада по січень. З липня по жовтень погода зазвичай суха та сонячна. Пік відвідуваності припадає на липень та серпень.

Як дістатися?

Прямого авіасполучення з Росії до Танзанії немає. Існують транзити через Цюріх, Амстердам, Стамбул, найзручніша стиковка та мінімальний час польоту — через Каїр.

Готелі

Готелі різноманітні та своєрідні: «лоджі», кемпінги та звичайні готелі. Лоджі – це преміум-будиночки в автентичному африканському стилі. Більшість готелів Занзібару пропонують розміщення з напівпансіоном, а «лоджі» в сафарі — за системою «все включено».

Електророзетки в номерах — за «британським стандартом», необхідний перехідник із триштирковою вилкою.

Кухня

Більшість страв у Танзанії готують із різних видів м’яса, у тому числі м’яса диких птахів та тварин. Туристам пропонують тушковане м’ясо слона, філе антилопи, м’ясо крокодила.

Цікаво скуштувати жарку зі страуса, тушковану в кокосовому молоці качку з рисом, африканську традиційну густу кашу із зернових культур «угали», коржики та млинці з різними наповнювачами, на любителя — смажені сарана та терміти. Усі назви м’ясних страв у меню ресторану починаються словом «ньяма».

Звичні страви для європейця — смажена в тісті дичину, суп-пюре з куркою, біфштекс з м’яса буйвола, телятина з овочами. Повсякденне традиційне блюдо танзанійців – бобовий суп на кокосовому молоці. На гарнір подають кукурудзу, бобові, рис, солону капусту, смажену картоплю. Популярні місцеві спеції, індійські соуси. На океанському узбережжі в меню є дари моря: місцеві омари, смажені креветки, салат із водоростей, морська риба, рагу з восьминога, устриці… У всіх ресторанах — величезний вибір свіжих овочів та фруктів. Популярним є місцевий мед, з якого готують безліч солодощів, схожих на арабські.

Воду рекомендується використовувати тільки бутильовану, вона доступна для покупки в супермаркетах. Популярні напої – свіжоприготовлені соки, місцева кава або чай. З безалкогольних напоїв приємний тонік Krest.

Традиційно на столі танзанійців присутні молоді пагони гвоздики, пряність допомагає освіжити рот перед їдою і сприяє розкриттю смаку страв, що подаються.

Вверх